Idziemy na wybory! Każdy głos jest ważny!y głos jest ważny!

W niedzielę, 28 czerwca wybierać będziemy Prezydenta RP na pięcioletnią kadencję. O ten urząd ubiega się jedenastu kandydatów. Jeśli żaden z nich nie otrzyma więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, druga tura wyborów odbędzie się dwa tygodnie później, 12 lipca.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, w piątek, 26 czerwca o północy zakończy się kampania wyborcza. W niedzielę lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00. Każdy otrzyma kartę do głosowania z ułożonymi w porządku alfabetycznym nazwiskami osób ubiegającymi się o fotel prezydencki.
W wyborach będzie można oddać głos na Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudę, Szymona Hołownię, Marka Jakubiaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Mirosława Piotrowskiego, Pawła Tanajno, Rafała Trzaskowskiego, Waldemara Witkowskiego i Stanisława Żółtka.
Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
Swój głos będzie można oddać w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie. Wyborcy, którzy chcą głosować korespondencyjnie, mogli zgłosić taki zamiar w ratuszu do 16 czerwca (zarejestrowało się 428 osób). Z kolei wyborcy podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 23 czerwca. Natomiast wyborcy, którzy rozpoczną obowiązkową kwarantannę, izolację lub izolację w warunkach domowych po tym terminie, mogą zgłosić ten zamiar najpóźniej do 26 czerwca.
Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju, jak i za granicą dotyczy również ewentualnego ponownego głosowania (II tury wyborów). Oznacza to, że w przypadku przeprowadzania ponownego głosowania, pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu dokonanym przed pierwszym głosowaniem.
Więcej informacji na stronie https:/bip.pszczyna.pl/lista/wybory-prezydenta-rp-2020.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (24 lipca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
więcej