Zielone światło dla śląskiej ekspresówki

Dobiegła końca procedura przetargowa na budowę S1 od węzła Oświęcim (z węzłem) do Dankowic.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę budowy ponad 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 od Oświęcimia do Dankowic. To pierwsze rozstrzygnięcie z trzech przetargów ogłoszonych przez katowicki oddział na budowę S1 Kosztowy-Bielsko-Biała. Pozostałe dotyczą budowy odcinka Kosztowy II (z węzłem) do węzła Oświęcim (bez węzła) oraz odcinka Dankowice - węzeł Suchy Potok (z węzłem). Na etapie postępowania przetargowego jest jeszcze budowa ponad 9. kilometrowej obwodnicy Oświęcimia.
Jak ważna dla Pszczyny jest budowa śląskiej ekspresówki nie trzeba nikogo przekonywać. Dopiero po jej zakończeniu możemy liczyć na odczuwalny spadek liczby aut przejeżdżających przez „jedynkę” oraz poprawę czystości powietrza. Dzisiaj hałas i spaliny produkowane przez pojazdy stojące w korkach pogarszają warunki życia i wpływają negatywnie na zdrowie ludzi.
Droga od Tychów do Bielska-Białej przez Pszczynę, Goczałkowice i Czechowice-Dziedzice od dawna już nie wytrzymuje natężenia ruchu. Szacowanego na ponad 40 tysięcy samochodów na dobę. Problemem są również liczne skrzyżowania ze światłami.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 12 (18 grudnia 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 11, 20 listopada 2020r.
  • Numer 10, 16 października 2020r.
  • Numer 9, 18 września 2020r.
  • Numer 8, 21 sierpnia 2020r.
  • Numer 7, 24 lipca 2020r.
  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
więcej