Sesja on-line

Obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek, 19 marca będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji wideo.

W związku z zagrożeniem epidemicznym pierwsze zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego, Pszczyńskiego Centrum Kultury, Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz spółek wprowadzono w poniedziałek, 16 marca. W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników burmistrz Dariusz Skrobol podjął decyzję, aby maksymalnie ograniczyć kontakt urzędników z klientami. Oznacza to, że sprawy urzędowe można załatwić jedynie po wcześniejszej telefonicznej rejestracji.
- To trudne chwile dla nas wszystkich. Musimy jednak stosować się do zaleceń i zachować szczególną ostrożność. Zwracam się do mieszkańców Pszczyny, aby nie pozostawali obojętni wobec ludzi w potrzebie. Wśród nas żyją schorowani seniorzy, ludzie narażeni na wysokie ryzyko. Osoby, dla których wyjście do sklepu jest poważnym kłopotem. Zróbmy wszystko, aby im pomóc - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.
Apel do mieszkańców, aby pozostali w domach, wystosował również Leszek Szczotka, przewodniczący Rady Miejskiej.
Osoby będące w bardzo trudnej sytuacji mogą zadzwonić do Referatu Zarządzania Kryzysowego pod nr tel. 32 447 08 00. Informacje będą konsultowane bądź weryfikowane w Ośrodku Pomocy Społecznej. Do pomocy zaangażowano również Straż Miejska oraz Ochotniczą Straż Pożarną.
Najbliższą sesję Rady Miejskiej, którą zaplanowano na czwartek, 19 marca, będzie można śledzić on-line na stronie www.pszczyna.pl/urzad-miejski/transmisja-z-sesji-rady-miejskiej. Początek o godz. 13.00.
Więcej informacji na stronach ratusza (www.pszczyna.pl) i starostwa powiatowego (www.powiat.pszczyna.pl).
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 4 (26 marca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
więcej