Eko Targi w Koszarach Ułańskich

Już dzisiaj wiadomo, że podczas pierwszych pszczyńskich Eko Targów będzie komplet wystawców. Zainteresowanie firm udziałem w imprezie jest bardzo duże. O szerokiej gamie produktów i usług odwiedzający targi dowiedzą się dokładnie za tydzień. Stoiska będą czynne w dniach 6-7 marca w godz. 9.00 - 17.00 w Koszarach Ułańskich przy ul. Kopernika 3.

Odwiedzający targi będą mogli kupić nabiał kozi i krowi, sery korycińskie, chleby żytnie, tradycyjne wędliny, ryby, tradycyjnie tłoczone oleje, orzechy laskowe, naturalne kosmetyki, miody, naturalne przyprawy i zioła, oliwki, oliwy, kiełki i jadalne pędy roślin, chałwy, baklawy i wiele innych naturalnych i tradycyjnie wytwarzanych produktów.
- Coraz większą uwagę zwracamy na jakość produktów, które kupujemy. Cieszę się, że do udziału w pierwszych targach zgłosiło się tak dużo podmiotów. Eko Targi to kolejne wydarzenie mające miejsce na terenie miejskiego targowiska. Dotychczasowe imprezy zakończyły się sukcesem. Mam nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.
W Koszarach Ułańskich zaprezentuje się m.in. studio masażu twarzy, tj. japońskiego liftingu twarzy przy użyciu organicznego olejku różanego. Dodatkowo odbędą się warsztaty z plecenia toreb na zakupy i hodowli kiełek oraz prelekcje w duchu „zero waste” - np. jak nie produkować śmieci w życiu codziennym?
W trakcie dwudniowych targów wystawcy opowiedzą o procesie produkcyjnym. Będzie także okazja do tego, aby zobaczyć, jak część produktów jest wytwarzana. Jeden z wystawców zaprezentuje proces tłoczenia olejów. Doskonale zna i chętnie dzieli się wiedzą o właściwościach zdrowotnych oleju.
- Od września ubiegłego roku staramy się rozszerzyć działalność Koszar Ułańskich, m. in. organizując comiesięczne wyprzedaże garażowe. Pod koniec ubiegłego roku zorganizowaliśmy również dwie wyjątkowo udane edycje giełdy narciarskiej. Teraz przyszedł czas na Eko Targi. Chcielibyśmy, aby to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu pszczyńskich imprez i stało się wydarzeniem cyklicznym. Zaprosiliśmy do współpracy lokalnych wystawców, oferujących naturalne produkty - mówi Jacek Patyk, prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 1 (24 stycznia 2024r.)

Archiwum numerów

  • Numer 12, 13 grudnia 2023r.
  • Numer 11, 22 listopada 2023r.
  • Numer 10, 25 października 2023r.
  • Numer 9, 28 września 2023r.
  • Numer 8, 23 sierpnia 2023r.
  • Numer 7, 26 lipca 2023r.
więcej