Pszczyński jarmark świąteczny

Wyjątkowa atmosfera, wiele atrakcji, przednie jedzenie, grzane wino i świąteczne dekoracje, czyli pszczyński jarmark bożonarodzeniowy. Od 13 do 15 grudnia starówka nabierze magicznego charakteru, a kupcy zaoferują bogatą ofertę świąteczną.

Od piątku do niedzieli na ponad czterdziestu stoiskach będzie można kupić m.in. ozdoby świąteczne, a na prezenty pod choinkę wyroby artystyczne i rękodzielnicze. Nie zabraknie również naturalnych miodów pszczelich, słodyczy czy też ryb i wędlin. Można będzie również zjeść na miejscu. Na chętnych będą czekały m.in. specjały kuchni regionalnej, a także piwo i grzane wino.
Jak co roku, organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji. Jak zwykle na scenie odbywać się będą koncerty kolędowe, a świąteczną atmosferę podkreślą specjalne iluminacje świetlne. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty oraz karuzelę, ciuchcię i szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. Będzie też wigilijna zupa.

Dar życia
W sobotę Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej przeprowadzi akcję krwiodawstwa „Dar za dar”. Osoby, które oddadzą krew, otrzymają choinki od Lasów Państwowych.
Zapotrzebowanie szpitali na krew jest przez cały rok. Niestety, nikomu dotąd nie udało się sztucznie wyprodukować tego czerwonego płynu, który jest niezbędny dla naszego organizmu. Tylko oddanie krwi przez zdrowego dawcę, może pomóc ofiarom wypadków i osobom oczekującym w szpitalach na operacje. - Dla krwiodawców, którzy w trakcie naszych akcji oddadzą krew, mamy przygotowany dar - żywe drzewko. To w wielu kulturach symbol życia i odrodzenia, a przede wszystkim symbol rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Choinkę otrzymają wszyscy, którzy oddadzą krew zarówno pierwszy, jak i kolejny raz - mówią organizatorzy akcji z Fundacji Kropla Życia.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (6 lutego 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
więcej