O kolejnego byczka powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Wybierz dla niego imię

Do poniedziałku, 16 grudnia można zgłaszać propozycje imienia dla małego żubra, który urodził się w Pokazowej Zagrodzie Żubrów 18 października. Jego mamą jest PLATANKA, a tatą - PLISAR.

Niestety, cielę po urodzeniu zostało odrzucone przez matkę. Jedynym rozwiązaniem, aby przeżyło, było odseparowanie go od stada i umieszczenie w osobnej zagrodzie. Tam jest karmione przez pracowników zagrody. Towarzystwa dotrzymuje mu starsza o pół roku owieczka o imieniu Kropka. - Chcieliśmy, aby miał towarzystwo. Tak, jak w stadzie, zawsze może przytulić się, pochodzić albo pobawić. Opiekuję się żubrami pięćdziesiąt lat i to był pierwszy taki przypadek, żeby matka odrzuciła małego - mówi lekarz weterynarii Mieczysław Hławiczka, który opiekuje się żubrami w pszczyńskiej zagrodzie.
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imię dla malucha. Musi ono spełniać dwa warunki: być rodzaju męskiego i rozpoczynać się od liter PL - zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami byli PLANTA i PLEBEJER. Na autora zwycięskiej propozycji czeka atrakcyjna nagroda!
Co ważne, każdy może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi do kontaktu. Dotyczy to również szkół i przedszkoli. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.
Oceny pomysłów i wyboru najciekawszego i najbardziej oryginalnego imienia dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej oraz Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów.
Przed ogłoszeniem werdyktu, jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w „Księdze Rodowodowej Żubrów”, czy imię nie jest już „zajęte” - bo i tak się zdarza.
Propozycje można przesyłać do poniedziałku, 16 grudnia drogą listowną lub mailową na adres:
Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna: zagroda@pszczyna.info.pl.
O wynikach konkursu poinformujemy w poniedziałek, 23 grudnia na stronie internetowej: www.zubry.pszczyna.pl.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (6 lutego 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
  • Numer 17, 28 listopada 2019r.
  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
więcej