Centrum przesiadkowe - pociąg, autobus, taksówka i rower w jednym miejscu

Nowoczesne centrum przesiadkowe otwarto w pierwszy poniedziałek listopada przy ul. Sokoła. Wraz z wyremontowanym budynkiem dworca kolejowego jest nową twarzą dziewiętnastowiecznej dzielnicy Pszczyny.

W miejscu dawnego dworca autobusowego wybudowano obiekt do obsługi pasażerów z poczekalnią, pomieszczeniami do kierowania ruchem, ogólnodostępnymi toaletami i pokojem dla rodziców z dzieckiem. Z dworca kolejowego przeniesiono powiatowy punkt informacji turystycznej. Przy budynku znajduje się wiata przystankowa z sześcioma stanowiskami, z których odjeżdżają autobusy 14 linii - powiatowych, gminnych, komercyjnych, a także dalekobieżnej do Zakopanego. Łącznie, każdego roboczego dnia, odjeżdża 178 autobusów oraz po kilkadziesiąt w weekendy i dni wolne od nauki. Dla linii powiatowych działa system dynamicznej informacji pasażerskiej - na tablicach wyświetlany jest faktyczny, a nie planowany czas przyjazdu autobusu.
Wybudowano także parking dla rowerów na 180 miejsc, niemal 200 miejsc parkingowych dla samochodów, w tym osiem dla osób z niepełnosprawnościami oraz nowy, siedmiostanowiskowy postój taksówek. Gruntownie przebudowano układ drogowy w rejonie ulic Sokoła, Plac Dworcowy i Kościuszki. Powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe i pieszo-jezdne.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 7 (24 lipca 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 6, 19 czerwca 2020r.
  • Numer 5, 13 maja 2020r.
  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
więcej