Debata o szpitalu bez przełomu, ale z deklaracjami gmin

Spotkanie na temat przyszłości pszczyńskiego szpitala nie przyniosło spodziewanych efektów. Wprawdzie żadna z gmin nie odmówiła pomocy, ale skończyło się na dość ogólnikowych deklaracjach, zapowiadających wsparcie doraźne. Z dużo mniejszym zainteresowaniem spotkała się oferta wejścia kapitałowego gmin do spółki prowadzącej szpital. A na to liczył zarząd powiatu i dyrekcja szpitala.

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego spotkało się blisko sto osób, aby rozmawiać o formach finansowania bieżącej działalności szpitala, m.in. zakupu sprzętu i aparatury medycznej, leków czy też energii. Byli wśród nich radni rad miejskich w Pszczynie oraz Czechowicach-Dziedzicach, radni rad gmin w Pawłowicach, Suszcu, Goczałkowicach-Zdroju, Miedźnej, Kobiórze oraz Bestwinie, a także radni powiatowi oraz przedstawiciele władz samorządów.
W dyskusji samorządowcy zapewnili, że są otwarci na potrzeby szpitala. Najdalej idące deklaracje o pomocy finansowej złożyły gminy Pszczyna, Suszec, Bestwina i Goczałkowice-Zdrój.
Do 30 listopada rady gmin mają czas na odpowiedź na pytanie: czy jest możliwe ujęcie w projekcie budżetu gminy na 2020 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na najbliższe lata wsparcia dla powiatu pszczyńskiego na prowadzenie szpitala?
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 17 (28 listopada 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
więcej