Rower miejski przekracza kolejną granicę

Od piątku, 26 lipca rowery wypożyczone na stacjach w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju można zwrócić na dowolnej stacji w Tychach i odwrotnie. Rowerzyści wypożyczający jednoślady w Tychach mają możliwość zostawienia ich na jednej z ośmiu stacji w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju.

Pod koniec kwietnia ruszył trzeci sezon Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Drugi z udziałem gminy Goczałkowice-Zdrój. Do dyspozycji amatorów jazdy na dwóch kółkach jest 80 jednośladów. Stacje rozlokowano na rynku przy Bramie Wybrańców, osiedlu Piastów, osiedlu Stara Wieś, osiedlu Daszyńskiego, obok Pomnika Wdzięczności na Placu Zwycięstwa i Wolności oraz przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Dwie stacje uruchomiono w Goczałkowicach-Zdroju - przy dworcu PKP w uzdrowisku i przy koronie zapory. Rowery można wypożyczać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Pierwsze pół godziny jest bezpłatne.
Teraz ofertę poszerzono o wypożyczalnie rowerów w Tychach. Stacje są zlokalizowane przy dworcu PKP, stacji Tychy Lodowisko, na Placu Baczyńskiego, Paprocanach, ul. Jaśkowickiej, przy ul. Grota-Roweckiego oraz w rejonie hal targowych. Łącznie 60 jednośladów. Obok rowerów standardowych są także trójkołowce oraz rowery familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce.
Co istotne, cena za wypożyczenie zależy od stacji, z której korzystamy. Pozostałe zasady nie uległy zmianie.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 17 (28 listopada 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 16, 15 listopada 2019r.
  • Numer 15, 25 października 2019r.
  • Numer 14, 11 października 2019r.
  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
więcej