Poradnie specjalistyczne wróciły do szpitala!

Od poniedziałku, 3 czerwca w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie w poradni chirurgicznej przyjmowani są pacjenci. Dzień później działalność rozpoczęła poradnia ortopedyczna.

O uruchomienie w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie poradni specjalistycznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, władze powiatu oraz dyrekcja szpitala starały się od wielu miesięcy. W piątek, 31 maja NFZ podpisał umowy z powiatową spółką, Centrum Przedsiębiorczości na prowadzenie poradni chirurgicznej oraz ortopedycznej w pszczyńskim szpitalu.
Umowa zakłada finansowanie poradni chirurgicznej w wysokości 18 446 zł miesięcznie. Na prowadzenie poradni ortopedycznej NFZ przekaże powiatowej spółce 15 978 zł miesięcznie. Umowy z NFZ na realizację świadczeń w poradniach zostały zawarte do końca października. Wtedy bowiem przestaną obowiązywać wszystkie umowy na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.
NFZ rozstrzygnął również konkurs na świadczenia w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. Oferta złożona przez powiatową spółkę została pozytywnie zweryfikowana. I od 1 lipca zakład ponownie zostanie uruchomiony w pszczyńskim szpitalu.
Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy udziela świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki, pielęgnacji oraz rehabilitacji chorych, którzy, ze względu na zły stan zdrowia wywołany chorobą lub zmianami starczymi, wymagają przez pewien czas stałej opieki, nie wymagają natomiast leczenia szpitalnego.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 14 (11 października 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
więcej