Klamka zapadła. Ministerstwo zamyka Sąd Pracy!

W maju informowaliśmy, że ministerstwo sprawiedliwości uznało, że IV Wydział Pracy Sądu Rejonowego w Pszczynie należy zlikwidować. A sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych przekazać od 1 lipca do rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Tychach.

Planom ministerstwa sprzeciwili się radni miejscy. Na kwietniowej sesji przyjęli jednogłośnie uchwałę, w której czytamy m.in.: „Osoby kierujące sprawy do Wydziału Pracy Sądu Rejonowego w Pszczynie bardzo często znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i koszty, które wiązałyby się z przemieszczeniem do innego miasta celem stawiennictwa np. na rozprawie, będą dodatkowym obciążeniem. Mogą też stać się jednym z powodów odstępowania tych osób od wnoszenia roszczeń wobec pracodawców naruszających przepisy prawa pracy”. Zaapelowali również o ponowne przeanalizowanie zasadności podjętej decyzji.
W ubiegłym roku do wydziału pracy wpłynęło łącznie 306 spraw, czyli ponad jedna sprawa każdego dnia roboczego, zaś przeciętny czas trwania postępowania wyniósł 4,3 miesiąca.
Sąd Rejonowy w Pszczynie rozpatruje sprawy z zakresu prawa pracy nie tylko mieszkańców powiatu pszczyńskiego, ale również miasta i gminy Czechowice-Dziedzice.Po wejściu w życie rozporządzenia ministra sprawiedliwości, będą musieli jeździć do Tychów.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 14 (11 października 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 13, 20 września 2019r.
  • Numer 12, 29 sierpnia 2019r.
  • Numer 11, 31 lipca 2019r.
  • Numer 10, 11 lipca 2019r.
  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
więcej