Jest szansa, że przychodnie specjalistyczne wrócą do pszczyńskiego szpitala. NFZ ogłasza konkursy

Mówiła o tym na spotkaniu w starostwie Bożena Gil, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych i świadczeniobiorców w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Aktualnie szpital bierze udział w trzech postępowaniach konkursowych - stara się o środki na endoskopię, tomografię komputerową oraz rehabilitację leczniczą.

Pod koniec ubiegłego roku starosta powiatu Barbara Bandoła rozmawiała w śląskim oddziale NFZ na temat możliwości uruchomienia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w pszczyńskim szpitalu. Brak kontraktu na poradnie chirurgii urazowej i ortopedycznej, chirurgii ogólnej, geriatryczną, neurologiczną, kardiologiczną i neonatologiczną bardzo utrudnia dostęp mieszkańców powiatu do lekarzy specjalistów.
W złożonym w tej sprawie piśmie uwzględniono również wniosek o zawarcie kontraktu na świadczenia Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego oraz świadczenia endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych dla oddziału chirurgii urazowej i ortopedycznej.
Dyrektor Bożena Gil poinformowała, że umowy na poradnie specjalistycznie obowiązują na terenie województwa do końca października. - Wiemy, że nie możemy czekać tak długo z powiatem pszczyńskim. Jest luka, którą musimy wypełnić w tych zakresach świadczeń, które były kontraktowane z dokładnością do powiatu. W pierwszej kolejności, na co dostałam gwarancję od dyrektora Szafranowicza wyjeżdżając do państwa, będziemy ogłaszać konkursy na poradnię urazowo-ortopedyczną i chirurgii ogólnej. Konkursy mają formę otwartą, ogłoszenie zostanie podane z dokładnością do obszaru powiat pszczyński. W najbliższych dniach te postępowania zostaną ogłoszone.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 10 (11 lipca 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
  • Numer 6, 18 kwietnia 2019r.
  • Numer 5, 28 marca 2019r.
  • Numer 4, 14 marca 2019r.
więcej