Radni i burmistrz złożyli ślubowanie Pierwsze decyzje personalne

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej w kadencji 2018-2023. W przedostatni czwartek listopada radni wybrali przewodniczącego rady, jego zastępcę oraz składy osobowe komisji. Posiedzenie zwołane przez komisarza wyborczego otworzył radny senior Henryk Kopiec. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego rady. Jedynym kandydatem do objęcia tej funkcji był zgłoszony przez Marka Dutkowskiego Leszek Szczotka, który w dwóch ostatnich kadencjach był już przewodniczącym Rady Miejskiej w Pszczynie. - Leszek Szczotka to doświadczony samorządowiec, człowiek wielkiego spokoju i równowagi. Szanowni Państwo, to sprawdzony przewodniczący - mówił Marek Dutkowski.
Kandydaturę Leszka Szczotki poparło 19 radnych, jeden był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. Tym samym jest on pierwszą osobą, która będzie pełniła ten urząd po raz trzeci.
Ślubowanie złożył również burmistrz Dariusz Skrobol: "Uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg".
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 5 (13 maja 2020r.)

Archiwum numerów

  • Numer 4, 8 kwietnia 2020r.
  • Numer 4, 26 marca 2020r.
  • Numer 3, 28 lutego 2020r.
  • Numer 2, 6 lutego 2020r.
  • Numer 1, 17 stycznia 2020r.
  • Numer 18, 20 grudnia 2019r.
więcej