Aktywna Pszczyna - wodny plac zabaw

Ścieżki rowerowe, boiska sportowe, siłownie i place zabaw to m.in. inwestycje, które powstaną w ramach programu Aktywna Pszczyna. Projekt pozwoli również zwiększyć bezpieczeństwo nad wodą oraz wyszkolić specjalistyczne służby nurkowania ratowniczego. W najbliższych czterech latach gmina Pszczyna wyda ponad 30 mln zł na rozbudowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i bezpieczeństwo.

Wkrótce rozpocznie się budowa wodnego placu zabaw oraz strefy rekreacji dla seniorów.
- Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę wodnego placu zabaw przy ulicy Bramkowej. Po uprawomocnieniu się decyzji, co może potrwać kilka tygodni, ogłosimy przetarg na realizację zadania - informuje burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.
Tereny zielone w przestrzeni miasta są na wagę złota. Pełnią dziś wiele funkcji, od wypoczynkowych, rekreacyjnych po estetyczne. Ich wpływ na jakość życia czy klimat miasta jest trudny do przecenienia. A z upływem czasu ich znaczenie jako miejsca, w którym można odpocząć, będzie tylko rosło.
Dobrze się stało, że pojawił się pomysł, aby były plac zabaw i gier przy ul. Bramkowej zrewitalizować i przywrócić mu funkcje zieleni miejskiej. - Zamierzamy ożywić miejsce, które znajduje się w samym centrum Pszczyny. Chciałbym stworzyć przestrzeń przyjazną dla rodzin z dziećmi, osób starszych i wszystkich tych, którzy będą szukali alternatywy dla parku i starówki - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 10 (11 lipca 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
  • Numer 6, 18 kwietnia 2019r.
  • Numer 5, 28 marca 2019r.
  • Numer 4, 14 marca 2019r.
więcej