Budżet obywatelski - czas na decyzje

Jedenaście projektów ogólnogminnych oraz 43 lokalne złożyli mieszkańcy gminy Pszczyna do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Po analizie złożonych wniosków do głosowania dopuszczono dziesięć projektów ogólnogminnych oraz 42 lokalne. Do podziału jest 2 mln zł: 100 tys. zł na zadania ogólnogminne i 1,8 mln zł na lokalne (pozostałe 100 tys. zł to rezerwa). Głosować można do piątku, 28 września.

Jak co roku, głosowanie Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego przebiega za pośrednictwem panelu do głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl oraz na tradycyjnych kartach do głosowania. Aby oddać głos właśnie w ten sposób, należy skorzystać z jednego z 25 specjalnie do tego przygotowanych punktów (na osiedlach, sołectwach oraz dodatkowo w Urzędzie Miejskim).
- Gorąco zachęcam do głosowania nad złożonymi projektami. Budżet partycypacyjny polega na tym, że mieszkańcy decydują na co przeznaczyć środki. W ostatnich latach zrealizowano projekty o wartości przekraczającej 8,5 mln zł - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.
Osoba uprawniona do głosowania może oddać głos na maksymalnie 1 projekt w każdej z dwóch kategorii (ogólnogminnych i lokalnych). Głos oddaje się poprzez postawienie znaku „x” w odpowiednim polu w kolumnie „wybór” na karcie do głosowania, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL, a także podpisanie zawartych na karcie oświadczeń.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 10 (11 lipca 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 9, 13 czerwca 2019r.
  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
  • Numer 6, 18 kwietnia 2019r.
  • Numer 5, 28 marca 2019r.
  • Numer 4, 14 marca 2019r.
więcej