W Czarkowie rolnicy podziękowali za plony

W pierwszą niedzielę września rolnicy z gminy Pszczyna podziękowali za tegoroczne plony. Gospodarzem obrzędu dożynkowego było sołectwo Czarków.

Święto rozpoczęła msza dziękczynna w kościele pw. Józefa Robotnika. Potem barwny korowód przejechał na boisko, gdzie starostowie dożynek Janina i Kazimierz Kokot przekazali burmistrzowi Pszczyny Dariuszowi Skrobolowi oraz przewodniczącemu Rady Miejskiej Leszkowi Szczotce chleb upieczony z tegorocznego ziarna, symbol rolniczego trudu i urodzaju.
Burmistrz podziękował rolnikom za trud i plony i wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej i sołtysem Jackiem Kubisem rozkroił chleb, którym poczęstowali uczestników dożynek.
- Dziękujemy za przekazanie tego symbolicznego bochenka chleba. Od lat staramy się tak dzielić, aby nikomu nie brakowało. Nie jest to często łatwe, ale staramy się to robić tak, aby wszyscy mieszkańcy naszej gminy byli zadowoleni. Gmina Pszczyna to gmina rolnicza. I to przede wszystkim praca rolnika tu na tej ziemi jest dla nas najważniejsza. Dlatego bardzo wam dziękujemy i składamy duży pokłon w imieniu Rady Miejskiej, pracowników samorządowych za cały trud, który wkładacie w prowadzenie swoich gospodarstw rolnych - mówił burmistrz.
Rolnikom za ciężką pracę i poświecenie podziękował również starosta pszczyński, Paweł Sadza. Życzył im, aby przyszły rok był jeszcze lepszy niż obecny. - Życzę również wszystkim nam, aby ta codzienność rolnika, czyli życie w zgodzie z naturą, było przenoszone na kontakty z ludźmi, abyśmy żyli ze sobą w zgodzie, szukali tego co nas łączy, a nie tego co dzieli.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (3 lipca 2018r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 7 czerwca 2018r.
  • Numer 7, 17 maja 2018r.
  • Numer 6, 26 kwietnia 2018r.
  • Numer 5, 12 kwietnia 2018r.
  • Numer 4, 22 marca 2018r.
  • Numer 3, 2 marca 2018r.
więcej