Upragnione zwycięstwa

W poprzednim numerze „Głosu” pisaliśmy o dwóch noworocznych porażkach, w których można było dostrzec coś optymistycznego. I nie pomyliliśmy się! Tydzień później siatkarki PLKS Pszczyna w świetnym stylu pokonały wicelidera - Sokoła Radzionków 3-0, w dodatku na parkiecie rywala!

To było przełomowe zwycięstwo podopiecznych trenera Jarosława Bodysa, którego mało kto się spodziewał. Pszczynianki trzykrotnie wygrywały do 21 w setach. W kolejnym spotkaniu - pierwszym w tym roku we własnej hali - PLKS podejmował ostatnią w tabeli Polonię Łaziska Górne. W pierwszych dwóch partiach nasze zawodniczki szybko „odskoczyły” od rywalek, wygrywając do 19 i 14. W trzeciej odsłonie trener dał szansę zmienniczkom, ale nic nie wskazywało, że set skończy się przegraną. Jednak popełniły sporo prostych błędów w ataku i w zagrywce, dzięki czemu w końcówce do głosu doszły przyjezdne i dość niespodziewanie zwyciężyły do 22. W secie czwartym PLKS, w barwach którego wciąż brakowało kontuzjowanej Agnieszki Młynarczyk, wrócił do wyjściowego składu. Pszczynianki bardzo dobrze rozpoczęły grę i szybko uzyskały sporą przewagę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25-9, a mecz zwycięstwem 3-1.