Przedłużona passa

W ostatnim meczu rundy jesiennej LKS Goczałkowice zremisował w Wodzisławiu Śląskim z innym beniaminkiem - Odrą Centrum 1-1. Tym samym drużyna grającego trenera Damiana Barona przedłużyła serię meczów bez porażki do dziesięciu!

Po raz kolejny na ławce drużyny z Goczałkowic w roli drugiego trenera zasiadł Łukasz Piszczek, i znów przyniósł szczęście. W pierwszej połowie więcej z gry mieli wodzisławianie, których kapitanem jest wieloletni ligowiec, 42-letni Marcin Malinowski (458 występów w ekstraklasie w barwach Odry i Ruchu Chorzów). I to oni zdobyli jedyną bramkę w tej części gry. W 34.minucie wrzutkę Mateusza Sitnika celną „główką” wykończył Bartłomiej Sikorski, i piłka zatrzepotała w samym okienku bramki Łukasza Mrzyka. Kilka minut później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale ich napastnik mając przed sobą pusta bramkę posłał piłkę w boczna siatkę.
W drugiej odsłonie goczałkowiczanie postanowili zaatakować, co mogło się zemścić. Nastawieni na grę z kontry wodzisławianie byli jednak nieskuteczni, dwukrotnie fatalnie pudłując z bliskiej odległości. Do remisu na trzy minuty przed końcem doprowadził Baron, który efektownie uderzył pod poprzeczkę bramki Mateusza Kuhna. Ten remis w pełni usatysfakcjonował gości, którzy już mogli przygotowywać się do czekającej ich tydzień później wizyty w Dortmundzie.