Derby dla Iskry

W piątej kolejce Zina klasy okręgowej doszło do oczekiwanych od sześciu lat derbów gminy Pszczyna. Na stadionie przy ul. Turystycznej LKS Łąka podejmował pszczyńską Iskrę.

W pogodne niedzielne popołudnie na trybunach zjawiło się ponad 600 widzów, nie tylko z Łąki i Pszczyny, ale także okolicznych miejscowości. I z pewnością nie mogli narzekać, bo zobaczyli bardzo ciekawe widowisko jak na ten poziom rozgrywek. Dość niespodziewanie w pierwszej połowie zdecydowaną przewagę osiągnęła młoda drużyna Iskry, która już w 2.minucie objęła prowadzenie. Po zagraniu z prawej strony od Kacpra Żupy, Michał Prusek uderzył z sześciu metrów obok bramkarza miejscowych Artura Ochodka. W 19.minucie było już 2-0, kiedy Tomasz Zawadzki posłał piłkę nad próbującym interweniować Ochodkiem (asystę znowu zaliczył Żupa, tym razem ze środkowej strefy). Co ciekawe, cała trójka pszczynian „zamieszana” w bramki, to młodzieżowcy. Dwie minuty później bliski podwyższenia rezultatu był Zawadzki, ale minimalnie chybił. Potem dwukrotnie mecz powinien „zamknąć” Prusek, jednak w 23.minucie próbował lobować Ochodka, który tym razem nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później w dogodnej sytuacji uderzył za mocno i piłka poszybowała nad poprzeczką. Łączanie poza stałymi fragmentami gry (główka Damiana Krausa, poprzednio gracza Iskry) praktycznie nie stworzyli sobie dogodnej sytuacji pod bramką Radosława Rakowskiego.