W oczekiwaniu na zwycięstwo

Remisem 1-1 zakończyło się inaugurujące wiosenną rundę spotkanie pszczyńskiej Iskry z wiceliderem - GKS Radziechowy-Wieprz. Tydzień później pszczynianie przegrali w Łaziskach Górnych z Polonią 2-4.

Zespół trenera Grzegorza Łukasika rozpoczął mecz z góralami z czterema nowymi zawodnikami w składzie: bramkarzem Arturem Tomankiem, obrońcą Patrykiem Antończakiem, pomocnikiem Danielem Sobasem i napastnikiem Marcinem Sobczakiem. Po przerwach spowodowanych kontuzjami wrócili też Bartłomiej Grabczyński i Michał Prusek. Broniący się przed spadkiem gospodarze nie przestraszyli się wyżej notowanego przeciwnika, co więcej, pokazali momentami niezłą grę. Gdyby byli bardziej skuteczni, to mogli nawet pokusić się o pełną pulę. W pierwszej połowie bramkarza gości próbowali zaskoczyć Sobas z dystansu, Sobczak główkując z 6 metrów i Adam Maślorz uderzając z prawej strony. Najbliżej objęcia prowadzenia miejscowi byli w 29.minucie, kiedy piłkę po strzale Sobasa z 6 metrów bramkarz odbił, a dobitka Antończaka padła jego łupem.