Derby dla Iskry

Derbowe spotkanie LKS Łąka - Iskra Pszczyna tym razem wypadło w pierwszomajowe święto. Na boisku przy ul. Turystycznej lepiej spisali się goście i wywieźli komplet punktów za zwycięstwo 2-1. Dla Iskry był to jedenasty z rzędu mecz bez porażki (w tym dziesięć wygranych).

Odważniej to spotkanie zaczął młody zespół z Pszczyny. W 8.minucie w polu karnym Jakub Adamski faulował w narożniku pola karnego Tomasza Zawadzkiego, a skutecznym egzekutorem „jedenastki” był niezawodny Dariusz Kot. Chwilę później mogło być 2-0 dla gości, ale tym razem strzał Zawadzkiego obronił Artur Ochodek, podobnie jak uderzenie Łukasza Mąki z prawie 30 metrów z wolnego. Po 20 minutach łączanie się otrząsnęli; najpierw po ładnej akcji Rafała Klai prawą stroną piłkę na róg wybił Wojciech Morkisz, który skutecznie interweniował też po strzale Sebastiana Leśki z 10 metrów. Dwie minuty później Klaję nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywał Mateusz Żelazo i arbiter również wskazał na „wapno”. Szansę na rehabilitację miał Adamski, ale Morkisz wyczuł jego intencje. To podcięło skrzydła „Zielonym”, a pszczynianie znów zaatakowali. W 32.minucie aktywny Mąka huknął z 25 metrów - piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wyszła w pole. Trzy minuty później pszczyński 18-latek był już bezbłędny - po zagraniu Kota przymierzył z 10 metrów przy słupku długiego rogu. Zespół trenera Roberta Gąsiora mógł zdobyć trzeciego gola, jednak Kot najpierw z trzech metrów główkował tuż obok słupka, a chwilę później jego strzał Ochodek sparował na rzut rożny.