Mistrzostwa Śląska z medalową kolekcją

Dawno lekkoatleci pszczyńskich klubów nie wywalczyli tylu medali na imprezie rangi mistrzowskiej. Podczas Halowych Mistrzostw Śląska Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych, odbywających się w Ostrawie, zawodnicy Iskry zdobyli osiem krążków, a LKS-u Pszczyna - cztery.

Podopieczni Marka Bieli z Iskry wrócili zza południowej granicy z siedmioma tytułami wicemistrzowskimi i jednym srebrem. Na początek mistrzostwo Śląska w kategorii U18 zdobył 16-letni skoczek wzwyż Michał Moroń, który w świetnym stylu pokonał wysokość 200 cm (w tym roku to czwarty wynik na świecie w kategorii U18). Potem złoto wywalczyła 18-letnia sprinterka Emilia Kiełkowska, już w eliminacjach biegu na 60 metrów pobiła należący do niej rekord Pszczyny (7,75 s). W finale jeszcze bardzie poprawiła ten rezultat (o pięć setnych sekundy) i wyprzedzając bardziej utytułowane rywali została mistrzynią Śląska U20. Na zakończenie biegła jeszcze na 200 metrów i minimalnie przegrała miejsce na podium (czas 25,52 s, lepszy o ponad półtora sekundy od „życiówki”).
Zawodnicy pszczyńskiego LKS-u, trenowani przez Marzannę i Joachima Helbików wywalczyli cztery medale - złoty, srebrny i brązowy. Mistrzem Śląska Juniorów U20 w biegu na 2000 metrów został Łukasz Jatczak, pokonując ten dystans w czasie 5,49,97 s. Srebro w kategorii seniorek, także na 2000 m, wywalczyła Sylwia Indeka z czasem 6,13,70 s. Z kolei brązowe medale wywalczyli Wiktoria Prządka w biegu na 1000 m juniorek młodszych U16 z wynikiem 3,00,39 s, a także Natan Fiedeń na dystansie 200 m seniorów (22,02 s).