Odmłodzony PLKS z kompletem zwycięstw

Drugoligowy PLKS Pszczyna przeszedł przed sezonem prawdziwa rewolucję. Z ubiegłorocznej kadry pozostały tylko trzy zawodniczki, a do zespołu dołączyły młode siatkarki. Pierwsze mecze pszczynianki wygrały i mają komplet punktów.

Trener Paweł Wrzeszcz powrócił do Pszczyny po 12 latach (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze), który od razu zadeklarował, że jego celem na ten sezon jest sprowadzenie i ogranie młodych zawodniczek, a miejsce w tabeli ma mniejsze znaczenie - aczkolwiek w klubie chcą zająć miejsce w czołowej ósemce. Dopiero po odpowiednim oszlifowaniu młodzieży, za rok lub dwa nowy zarząd i trener będą myśleć o czymś więcej.
Jak na razie młodzież pokazuje się z dobrej strony - PLKS wygrał pierwsze trzy spotkania, wszystkie za trzy punkty. Co prawda, na inaugurację pszczynianki przegrały pierwszego seta na własnym parkiecie z TKS Tychy, ale w kolejnych był górą i zwyciężył 3-1. W środę nasze zawodniczki w identycznych rozmiarach wygrały w Dąbrowie Górniczej, a przed tygodniem w końcu udało im się odnieść zwycięstwo bez straty seta, pewnie ogrywając w hali przy ul. Zamenhofa zespół beniaminka - VII LO SMS Amber Kalisz.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 17 (6 grudnia 2018r.)

Archiwum numerów

  • Numer 16, 22 listopada 2018r.
  • Numer 15, 29 października 2018r.
  • Numer 14, 11 października 2018r.
  • Numer 13, 28 września 2018r.
  • Numer 12, 13 września 2018r.
  • Numer 11, 23 sierpnia 2018r.
więcej