Remis Iskry „pod szczytem”, niespodzianka Studzienic i wyjazdowy triumf Łąki

Po trzech zwycięstwach z rzędu pszczyńska Iskra bezbramkowo zremisowała u siebie z mającą czwartoligowe aspiracje Podlesianką Katowice. LKS Studzienice sensacyjnie pokonał na wyjeździe innego pretendenta do awansu - Pogoń Imielin, by przed tygodniem przegrać z beniaminkiem z Kostuchny. LKS Łąka wygrał arcyważny mecz w Chorzowie i awansował na przedostatnie miejsce.

Po zwycięstwie w Bieruniu Nowym 1-0, gdzie jedynego gola pod koniec pierwszej połowy zdobył Andrzej Żur, z bliska dobijając strzał Tomasza Leszczyńskiego (choć już do przerwy Iskra powinna prowadzić zdecydowanie wyżej, bo Leszczyński dwukrotnie trafił w słupek, a dwukrotnie obrońcy wybijali piłkę z linii bramkowej), pszczynianie na własnym stadionie podejmowali wicelidera z Podlesia. Mimo wielu dogodnych sytuacji kibice nie doczekali się bramek, chociaż więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie gospodarze. Już na początku tuż obok długiego słupka strzelił Leszczyński, a w 17.minucie Łukasz Mąka po ograniu dwóch obrońców „ostemplował” słupek. Potem swoje sytuacje mieli goście, ale Krzysztof Renner z dystansu uderzył nad poprzeczką, a strzał Marcina Rosińskiego obronił Mateusz Tkacz. Po zmianie stron piłkę z linii bramkowej po strzale Tomasza Zawadzkiego obrońca wybił na róg, kilka minut później Leszczyński po indywidualnej akcji trafił w bramkarza, a w 59.minucie ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam z bliska ponownie sprawdził czujność golkipera. Goście przeprowadzili dwie groźne kontry, ale na posterunku był Tkacz.