ZINA Klasa okręgowa grupa I

Debiutujący w klasie okręgowej LKS Studzienice w pierwszej kolejce zmierzy się z Ogrodnikiem Cielmice. Pszczyńska Iskra zagra na boisku innego beniaminka - Fortuny Wyry, a LKS Łąka rozpocznie od wyjazdowego meczu z Sokołem Wola. Mecze w Studzienicach i Woli rozegrane zostaną w sobotę, w Wyrach - w niedzielę. Początek o godz. 17.00.

LKS Studzienice w nowym sezonie bazował będzie na zawodnikach, którzy wywalczyli mistrzostwo klasy A. W lipcu rozegrano tradycyjny Puchar Lata, w którym zwyciężyli gospodarze dzięki dwóm meczom wygranym po 3-2: w eliminacjach z Leśnikiem Kobiór i w finale z LKS Łąka. Najwięcej pracy czeka działaczy z przystosowaniem boiska do wymagań licencyjnych w klasie okręgowej. Przede wszystkim trzeba wymienić bramki i ławki dla zawodników rezerwowych, a także odgrodzić dojście do szatni gości i sędziów.
W pszczyńskiej Iskrze największą stratą będzie odejście najlepszego strzelca Michała Pruska do III-ligowego Pniówka Pawłowice. Do tego samego klubu (którego szkoleniowcem jest pracujący wcześniej w Pszczynie Grzegorz Łukasik) przeszedł pomocnik Adrian Kopacz, natomiast obrońca Jacek Biedrzycki na jakiś czas zawiesił karierę. Nowymi twarzami jak na razie są 24-letni bramkarz Mateusz Tkacz (ostatnio Fortuna Wyry) oraz 30-letni skrzydłowy Tomasz Leszczyński (wiosną w AKS Mikołów), ale bardziej znany z gry m. in. w Gwarku Ornontowice, Ruchu Radzionków, Polonii Łaziska Górne i klubach cypryjskich. Do drużyny może jeszcze dołączyć 1-2 zawodników, ale nowy trener Robert Gąsior odważnie stawia na klubową młodzież - w sparingu z WSS Wisła w wyjściowym składzie byli sami młodzieżowcy. Iskra dotychczas rozegrała cztery sparingi: zremisowała z LKS Goczałkowice 0-0 i WSS Wisła 1-1, pokonała Błyskawicę Drogomyśl 4-3 i przegrała z MRKS Czechowice-Dziedzice 1-6 po golu Tomasza Cempury.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 2 (7 lutego 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 1, 17 stycznia 2019r.
  • Numer 18, 19 grudnia 2018r.
  • Numer 17, 6 grudnia 2018r.
  • Numer 16, 22 listopada 2018r.
  • Numer 15, 29 października 2018r.
  • Numer 14, 11 października 2018r.
więcej