Grad medali w Częstochowie

Aż 9 medali przywieźli z Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów zawodnicy pszczyńskiej Iskry. Ponadto podopieczni Marka Bieli ustanowili pod Jasną Górą 8 rekordów życiowych.

Ostatni weekend maja dla lekkoatletów z Pszczyny był wyjątkowo udany. Złoty medal w trójskoku juniorek ze świetnym wynikiem 12,64 m zdobyła Natalia Mach, która od tego sezonu broni też barw AZS AWF Katowice. Jest to najlepszy rezultat w kraju, a Natalia jest coraz bliżej uzyskania minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Tampere - tym razem zabrakło tylko 21 cm. W pierwszym dniu zawodów Mach wywalczyła srebro w soku w dal (5,66 m).
Po dwa medale przywieźli z Częstochowy sprinterzy - Jacek Majewski i Emilia Kiełkowska. Majewski wśród juniorów zajął drugie miejsce w biegu na 200 metrów z czasem 22,20s, natomiast na 100 metrów zdobył brąz, poprawiając swój rekord życiowy (teraz wynosi 10,92s). Kiełkowska z kolei wywalczyła dwa brązowe krążki w kategorii juniorek młodszych. Na 100 metrów pobiegła w czasie 12.23s, co jest najlepszym wynikiem w historii pszczyńskiej lekkoatletyki wśród kobiet w tej kategorii wiekowej. Jej czas na 200 metrów podczas Mistrzostw to 25,73s.