Dopłaty do wymiany pieców i termomodernizacji budynków

Ruszył wyczekiwany przez mieszkańców gminy program ograniczenia niskiej emisji. W pierwszym dniu wnioski o dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację budynków złożyło ponad pół tysiąca osób. Mogli to zrobić osobiście w Punkcie Obsługi Klienta w Koszarach Ułańskich lub e-mailem.

Ponad 10 mln zł kosztować będzie w gminie Pszczyna I etap wymiany starych, nisko sprawnych kotłów oraz termomodernizacja budynków. Pozyskano na ten cel 4 842 600 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nabór wniosków rozpoczął się w pierwszy poniedziałek października.
I etap będzie realizowany w latach 2017-2018. Zakłada on wymianę 270 starych pieców na kotły węglowe 5 klasy. W ramach projektu uwzględniono również wymianę kotłów węglowych na gazowe oraz termomodernizację budynków z uwzględnieniem dociepleń przegród budowlanych, drzwi oraz wymianę okien. Do końca przyszłego roku zmodernizowane zostaną również instalacje w pięciu dużych wielorodzinnych budynkach.
- Otrzymaliśmy ostatnią, niezbędną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. To dokument, bez którego nie mogliśmy rozpocząć przyjmowania wniosków od mieszkańców. Wyłoniliśmy już operatora, który będzie koordynował realizację zadania - mówi burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.
Rolę operatora pełni spółka Atsys.pl z Katowic, która została wybrana w przetargu. Do jej obowiązków należy m.in. nabór wniosków wraz z weryfikacją, udzielenie informacji o warunkach technicznych, finansowych oraz organizacji zadań objętych programem, uruchomienie strony internetowej, przygotowanie informatora dla mieszkańców oraz odbiór techniczny instalacji.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 9 (13 czerwca 2019r.)

Archiwum numerów

  • Numer 8, 23 maja 2019r.
  • Numer 7, 9 maja 2019r.
  • Numer 6, 18 kwietnia 2019r.
  • Numer 5, 28 marca 2019r.
  • Numer 4, 14 marca 2019r.
  • Numer 3, 28 lutego 2019r.
więcej