Szpital w Pszczynie: miały być rokowania, jest konkurs ofert

Prawdopodobnie 20 czerwca dowiemy się, jaka przyszłość czeka pszczyński szpital. Na ten dzień Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział bowiem ogłoszenie wyników konkursu na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2021 roku.

W środę, 23 maja Śląski Oddział NFZ ogłosił otwarty konkurs ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, położnictwa i ginekologii, neurologii, neonatologii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, geriatrii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz świadczeń w izbie przyjęć, do którego mogło przystąpić wiele podmiotów. Termin składania ofert minął 7 czerwca.
- W ubiegłym tygodniu Śląski Oddział NFZ ogłosił konkurs ofert o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne na obszarze powiatu pszczyńskiego. Z premedytacją powtórzę, że jest to konkurs. Do tej pory byliśmy bowiem przekonani, że będą to rokowania, że zostanie zaproszony jeden podmiot, ale ku naszemu zdziwieniu został zorganizowany konkurs. To i tak nie zmienia toku naszych prac przygotowawczych do tego, abyśmy mogli ten szpital prowadzić. To też pokazuje, jak bardzo dynamiczna jest sytuacja, jeżeli chodzi o kwestie formalno-prawne i organizacyjne tej jednostki - mówił na majowej sesji Rady Powiatu Paweł Sadza, starosta pszczyński.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 17 (6 grudnia 2018r.)

Archiwum numerów

  • Numer 16, 22 listopada 2018r.
  • Numer 15, 29 października 2018r.
  • Numer 14, 11 października 2018r.
  • Numer 13, 28 września 2018r.
  • Numer 12, 13 września 2018r.
  • Numer 11, 23 sierpnia 2018r.
więcej