Centrum Dializa nie może liczyć na taryfę ulgową

Na styczniowej sesji rada powiatu pszczyńskiego w przyjętej uchwale wyraziła negatywne stanowisko w sprawie ograniczenia przez pszczyński szpital świadczeń zdrowotnych. Sprawa dotyczy lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej oraz świadczeń w zakresie endokrynologii. Jednocześnie radni wezwali spółkę Centrum Dializa do podjęcia działań w celu ponownego uzyskania przez szpital kontraktu na te świadczenia zdrowotne.

- To zarząd powiatu pszczyńskiego przygotował projekt uchwały z negatywną oceną ograniczenia świadczeń w szpitalu. Negatywnie oceniliśmy również fakt, że spółka Centrum Dializa nie poinformowała nas o tym fakcie, a miała taki obowiązek. Wezwaliśmy spółkę do podjęcia działań w kierunku ponownego uzyskania kontraktu na prowadzenie poradni endokrynologicznej oraz ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej. Nie ma pobłażania, nie ma odpuszczania spółce. Ta uchwała to realizacja zalecenia Najwyższej Izby Kontroli, która od kwietnia do grudnia 2017 roku prowadziła kontrolę. W jej efekcie otrzymaliśmy tylko dwa zalecenia i w żadnym z nich nie ma mowy, że zaleca się rozwiązanie umowy z dzierżawcą szpitala - mówi Paweł Sadza, starosta powiatu pszczyńskiego.
O wygaszeniu świadczeń w zakresie endokrynologii zdecydował brak lekarzy. - Poradnia endokrynologii zaprzestała działalności wbrew woli i zamierzeniom Centrum Dializa sp. z o.o. Nie zaistniała zatem sytuacja, w której zobowiązalibyśmy byli do występowania o zgodę na jej likwidację. Poradnia nie działa, gdyż jedyny pracujący w niej lekarz postanowił skoncentrować się na prowadzeniu prywatnej działalności, a na ryku brakuje lekarzy tej specjalizacji - mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółki Centrum Dializa.
powrót

Więcej znajdziesz w Głosie Pszczyńskim

Aktualny numer

Numer 17 (6 grudnia 2018r.)

Archiwum numerów

  • Numer 16, 22 listopada 2018r.
  • Numer 15, 29 października 2018r.
  • Numer 14, 11 października 2018r.
  • Numer 13, 28 września 2018r.
  • Numer 12, 13 września 2018r.
  • Numer 11, 23 sierpnia 2018r.
więcej